Wirtualny Spacer po Zamku
Zamek zbudowany został w połowie XVI wieku przez Stanisława Mateusza Stadnickiego. Był on synem Stanisława i Natalii z Kmitów a właśnie Kmitowie wznieśli na wzgórzu nad rzeką San pierwszy, drewniany zamek otoczony wałem ziemnym i fosą. Drugi zamek była to murowana budowla na planie czworoboku, z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym pomiędzy dwoma budynkami mieszkalnymi, stojącymi równolegle do siebie i murami obronnymi. Stały ta także cztery wieże a dostępu do zamku broniła między innymi fosa. W tymże zamku urodził się w 1551 roku znany później z przezwiska "Diabeł Łańcucki" Stanisław Stadnicki warchoł, zabijaka i pieniacz. W 1588 roku zamek przeszedł na własność Stanisława Krasickiego, właściciela Krasiczyna a po jego śmierci był w posiadaniu jego syna Jerzego. Za ich tam bytności trwały prace budowlane upiększające a także rozbudowujące pałac. W 1611 roku Jerzy Krasicki zamawia u znanego snycerza Jana zwanego Francuzem "czworo drzwi do gmachów dubieckich i dwoje drzwi z kratami do frambugi na gankach snycerskiej roboty z staturami i problematami i kraty albo wrota do bramy" a nadto "miał urobić troje rogów jelenich do trzech lichtarzów, a do nich figury pewne, to jest: do jednego lichtarza Judyt z głową Holofernesową i z mieczem, do drugiego lichtarza Kupidyna z łukiem i z strzałami, a zaś do trzeciego Samsona tym kształtem jako do Złoczkowic (majętności Korniaktów). A pod te trzy lichtarze głowy też jelenie miał robić, oprócz tego i gotowe Meluzyny miał wyrzeźbić i rogi przyprawić, a k'temu drzwi dębowe jedne dwoistym kształtem, jako w Krasiczynie, do pokoju." Zamawia także do zamku "szyb wielkich okrągłych, przeźroczystych, jako najcudniejszych, 10300 według formy podanej". Pożar jaki wybuchł w połowie XVII wieku przyczynił się do ponownej zmiany wystroju założenia. W tymże to pałacu urodził się także 3 lutego 1735 roku Ignacy Krasicki - poeta i biskup. Koniec XVIII i początek XIX wieku to kolejne prace modernizacyjne w wyniku, których czworoboczna do tej pory budowla traci swój wygląd i pozostaje stojącym do dzisiaj niewielkim, klasycystycznym pałacem. W środku obecnego pałacu z pierwotnej budowli zachowały się piwnice skrzydła południowego a także dwa pomieszczenia na parterze w części północnej.
Zapraszamy do naszego, zamkowego królestwa dobrej kuchni. Zarówno kulinarni tradycjonaliści, jak i poszukiwacze nowych smaków znajdą tu coś odpowiedniego dla siebie. Podajemy dania proste, lecz godne poematu, przyrządzone z najwyższą wirtuozerią i co najważniejsze - z sercem. W naszej karcie przeważają dania kuchni staropolskiej, ale znajdą tutaj Państwo także potrawy będące fantazjami szefa kuchni. Warto spróbować wyśmienitej kaczki na karmelizowanych jabłkach w miodzie, rozpływającej się w ustach pieczeni z jelenia z jałowcem i prawdziwkami, podanej z pierogiem z kaszy gryczanej po staropolsku a także słodkości takich jak szarlotka. Odkrywamy dla naszych gości bogatą listę dań bazujących na sprawdzonych przepisach kuchni staropolskiej; Każdy kraj pielęgnuje swoje własne, odrębne tradycje kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, na esencję tego, co w polskiej kuchni tradycyjnej najznamienitsze - zapraszamy do naszych stołów. Dla poszukujących dodatkowych wrażeń przygotowujemy bufet śródziemnomorski oraz szlachecki. Wyjątkowy smak naszej kuchni najlepiej sprawdzić osobiście! Latem zapraszamy do przy zamkowego parku, gdzie można znaleźć spokój i wytchnienie. W zimowe chłody rozgrzać się można przy kominku, a przytulne wnętrze i domowa atmosfera pozwalają czuć się swobodnie. Nasza restauracja to doskonałe miejsce zarówno na biznesowe spotkanie, jak i kolację z przyjaciółmi, romantyczny wieczór albo rodzinny obiad. Chcemy, aby bezpretensjonalny charakter miejsca służył przyjemności biesiadowania. Znakomita kuchnia i zaciszna atmosfera to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić Zamek Dubiecko, a później do niego nieustannie powracać.
Hotel Zamku w Dubiecku, ma swoisty niepowtarzalny nastrój i przyjemną atmosferę. Zaprasza swoich gości urokliwymi pokojami z czasów Diabła Łańcuckiego i Ignacego Krasickiego, wystrój wnętrz, odwzorowuje charakterystyczny klimat XVIII wiecznych komnat. Zamkowe pokoje oraz klimatyczna oficyna hotelowa, zlokalizowana w bocznym skrzydle obiektu - oferują kameralne zakwaterowanie w pokojach jedno, dwu i trzy osobowych, oraz w przestronnych i ekskluzywnych apartamentach. Stylowe wnętrza, bogactwo smaku oraz miła i profesjonalna obsługa zadowolą najbardziej wymagających Gości. Do dyspozycji gości oddajemy 11 pokoi i 4-ry apartamenty. Wszystkie pokoje mają osobny węzeł sanitarny, przedpokój z szafą i sejfem. Pokoje wyposażone są w internet i TV. Każda z komnat jest w innych barwach i ma przyporządkowaną bajkę Ignacego Krasickiego, jest to atrakcją dla dzieci i sprawia, że każda ma swój własny klimat i pozwala przenieść się do prawdziwie bajkowego świata.
Zamek w Dubiecku zaprasza wszystkich do skorzystania z oferty z zakresu obsługi i organizacji wszelkich imprez: od okolicznościowych i integracyjnych, po szkolenia i konferencje. Na terenie naszego obiektu organizujemy także przyjęcia weselne bale noworoczne oraz studniówki. Wyjątkowy wystrój wnętrz i znakomita kuchnia staropolska są gwarancją udanej zabawy w zaciszu zamkowych komnat.
Dla osób planujących ślub i wesele, proponujemy skorzystanie z naszej oferty ślubnej.Organizujemy przyjęcia weselne w salach zamkowych oraz na Państwa życzenie w ogrodzie zamkowym. Do dyspozycji Państwa oddajemy salę balową, restaurację, sale biesiadne oraz naturalnie kuchnię z wyjątkowym repertuarem dań. Wierzymy, że prawdziwa Miłość nigdy nie przemija, a wspomnienia pozostają na całe życie, dlatego w tak ważnym dla Państwa dniu, dbamy o profesjonalną obsługę oraz wyśmienite menu. Po uroczystym weselu chwile wytchnienia przyniosą stylowe, zamkowe komnaty. Dysponujemy 11 pokojami i 4-rema apartamentami, które mogą ugościć Parę Młodą oraz gości weselnych. Zamek Dubiecko to wymarzone miejsce na zorganizowanie Twojego przyjęcia weselnego.
ZAMEK DUBIECKO ul. Zamkowa 137-750 Dubiecko