Ze względu na sytuację spowodowaną epidemią Koronawirusa, wyjątkowo w tym roku postanowiliśmy połączyć DZIEŃ z NOC-ą i przygotować 2 dni naukowej MOC-y w jesiennym terminie :)

Zapraszamy zatem na:
- NOC ODKRYWCÓW - Nocne Spotkania z Nauką - w piątek 23 października od godz. 17.00 do 22.00, a na drugi dzień - MOC ODKRYWCÓW - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - w sobotę 24 października od godz. 11.00 do 18.00 na dzień.

2 dni wypełnione mocą eksperymentów z chemii i fizyki :) Moc techniki, technologii i robotyki Moc wysokich napięć Moc historii, kultury i sztuki
.................................................................
Interaktywne wykłady, pokazy, eksperymenty z chemii i fizyki Prawdziwy symulator lotu Kuchnia molekularna Ekologia, biotechnologia, ciepłownictwo Robotyka i elektronika, automatyka, mechatronika Energetyka Wysokie napięcia Lotnictwo i motoryzacja w skali 1:1 oraz w miniaturze Historia, archeologia, grupy rekonstrukcji historycznych i Przybysze z dalekich rubieży galaktyki... :) A przy tym moc dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń :) O dokładnym programie będziemy informować bliżej terminu imprezy.
............................................................................................................
Organizatorem projektu jest firma POLIMEDIA, Głównym Partnerem Merytorycznym – Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Partnerem Organizacyjnym – Stowarzyszenie Ars Scientia.

Miasteczko namiotowe wokół, wybrane wystawy oraz pokazy naukowe wewnątrz głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej – ul. Powstańców Warszawy 12. Niech MOC będzie z Wam!

...........................................................
Słów parę o historii projektu: Przez dziesięciolecie „Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy” trwał w panoramie rzeszowskich imprez. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 3500 popularyzatorów nauki, techniki i kultury, odwiedziło ponad 120 tys. osób. W ramach projektu zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących, konkursów, wystaw, prezentacji, pokazów oraz wykładów i spektakli… Dekada minęła szybko, a czas ten wypełniliśmy treścią po brzegi!
Zarówno „Dzień...” jak i „Noc Odkrywców” pokazały jak bardzo potrzebny jest taki interaktywny model przekazywania wiedzy i cykliczne spotkania z Wami. Wraz z wkroczeniem w nowe dziesięciolecie zdecydowaliśmy o kontynuowaniu misji w nowej formule i zupełnie nowej oprawie. Nie ukrywamy, że zainspirowała nas wspólna pasja dzielona z miłośnikami kultury popularnej i Uniwersum Mocy! Koncepcja trwałego połączenia kultury materialnej i fantastyki z nauką i techniką w jednych igrzyskach stała się od dwóch lat kwestią najważniejszą. Nauka technika i kultura to pojęcia trwale związana z historią cywilizacji…Od momentu, gdy człowiek nauczył się kontrolować ogień po czasy wahadłowców, loty międzyplanetarne i marzenia o podróżach do gwiazd. Każda podróż na szczyty zaczyna się od marzeń. I właśnie w tej tajemnicy tkwi MOC… Tedy…

Nowa dekada * Nowa odsłona * Nowa moc
MOC ODKRYWCÓW – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki przed nami!

Moc eksperymentów z chemii i fizyki * Moc techniki, technologii i robotyki * Moc wysokich napięć * Moc historii, kultury i sztuki
A przy tym moc dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń :)

Organizatorem projektu jest firma POLIMEDIA,
Głównym Partnerem Merytorycznym – Politechnika Rzeszowska im Ignacego Łukasiewicza,
Partnerem Organizacyjnym – Stowarzyszenie Ars Scientia.
Więcej szczegółów już we wrześniu!
Miasteczko namiotowe wokół, wybrane wystawy oraz pokazy naukowe wewnątrz głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej – ul. Powstańców Warszawy 12.
Niech MOC będzie z Wami!

 
Podkarpackies
Noc Odkrywcóws
Dzień Odkrywcóws
ArsScientias
Experymentariums
Radiolatoriums
Opowiadania antykwaryczes
Wirtualne laboratoriums

Polimedia serwis | ul. Pułaskiego 3 (I piętro) | 35-011 Rzeszów | tel./fax 017 85 35 997 | e-mail: polimedia@polimedia.pl
zamknij